ÇOCUKLAR İÇİN İSLAM TARİHİ
KISASUL ENBİYA (ARAPÇA)(Çevirmeli 20 KİTAP)
PROF. DR. SEYYİD KUTUB & A. CUDE ES-SAHHAR
İlk insan ve ilk peygamber : Hz. Adem... İnsanlığın başlangıcı ile peygamberler tarihi örtüşüyor bir bakıma. Buradan yola çıkan Kahraman Yayınları, çocuklara yönelik köklü bir çalışmaya imza attı. “Çocuklar için İslam Tarihi”. Tükçesi yayınlanan bu eseri şimdi de Arapça olarak yayınladı.
İnsanoğlunun var oluşundan itibaren bu serüveninin zincirleme olarak sunulduğu kitap dizisinin ilk serisi "Peygamberlerin Hayatı”ndan oluşuyor.
Bu seride yer alan kitap isimleri şöyle:
1 Adem ile Havva
2 Kabil ile Habil
3 Nuh’un Gemisi
4 İrem Bağları
5 Salih’in Devesi
6 İbrahim Allah’ı Arıyor
7 İsmail’in Kurtuluşu
8 Yusuf Kuyuda
9 Yusuf Zindanda
10 Şuayb ve Medyenliler
11 Musa Sarayda
12 Musa’nın Asası
13 Musa ve On Emir
14 Musa ve Hızır
15 Davud
16 Süleyman ve Belkıs
17 Meryemoğlu İsa
18 İsa’nın Mucizeleri
19 Mağara Arkadaşları
20 Karun ve Hâzineleri
İyi ve kötünün, doğru ve yanlışın, güzel ile çirkinin yüzyıllarca çatışması bu 20 kitapta özlü bir şekilde anlatılıyor. Peygamberlerin ve inananların destansı hayatı okunurken ibret verici hikayelerle de insanların tarih boyunca yaşadığı maceralar takip edilebiliyor.
Prof. Dr. Seyyid Kutub ve A. Cude es-Sahhar’ın yazdığı bu kitap serisi titizlikle yayına hazırlandı. “Çocuklar İçin İslam Tarihi”; akıcı bir dil, öyküleyici anlatım ve en doğru bilgilerle yetişme çağındaki çocukların yararlanabileceği, tekrar tekrar okuyacakları kaynak bir kitap serisi.
Çocuklar; renkli ve resimli sayfaları, farklı mizanpajı, kaliteli kuşe kağıt basımı ve çarpıcı kapaklarıyla bu diziyi kuşkusuz severek okuyacak. okulda ve evde eğitici kitaplar okurken din kültürlerini geliştirecek aynı zamanda insanoğlunun geçmişine zevkli bir yolculuk yapacaklar.
4 RENK
1. HAMUR KAĞIT
KARTON KAPAK
EBAT: 15X21 CM
ISBN: 9786050650273